Jump to content

Flirts between two characters (not a PC and a character)


Zireael07

Recommended Posts

How to code them? What I have right now looks like this (never mind that the dialogue is in Polish; my problem is with coding not subject matter).

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6) ~THEN BZIKHAL flirt7

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

= ~IF RandomNumLT(17)~ THEN ~(Kiedy dostrzega twoje spojrzenie, Khalid przerywa w pół słowa.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6) ~THEN BZIKHAL flirt7

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

= ~IF RandomNumGT (18) RandomNumLT (34)~ THEN ~(Khalid gwałtownie milknie. Zastanawiasz się, co się stało, kiedy słyszysz kobiecy śmiech.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6) ~THEN BZIKHAL flirt7

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

= ~IF RandomNumGT(35) RandomNumLT (51)~ THEN ~(Khalid gwałtownie milknie - ktoś rzucił na niego czar cisza.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6) ~THEN BZIKHAL flirt7

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

== BJAHEIR ~IF RandomNumGT(52) RandomNumLT (68)~ THEN ~(Jaheira odwraca lekko głowę, a jej spojrzenie można odczytać tylko jako zaproszenie...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6) ~THEN BZIKHAL flirt7

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

== BJAHEIR ~IF RandomNumGT(69) RandomNumLT (85)~ THEN ~(Druidka bezbłędnie włącza się do melodii i przez chwilę masz przyjemność słuchać calishyckiej piosenki na dwa głosy. Nie rozumiesz słÃ³w, ale to ci nie przeszkadza.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6) ~THEN BZIKHAL flirt7

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

== BJAHEIR ~IF RandomNumGT(86) RandomNumLT (100)~ THEN ~(Jaheira uśmiecha się lekko, najwyraźniej z tą piosenką wiążą się jakieś wspomnienia...)~

EXIT

 

My testers did not get round to testing this yet, but I thought, why not ask?

First and foremost, there's something with RandomNumGT that causes the Weidu to complain...

Thanks in advance

Zireael

P.S. Do inform me if there's a script or sth necessary for them to work, as I can only do dialogues...

Link to comment

I wouldn't know this works as intended - but to be honest, I am not sure what you are trying to do.

I see several dialogue states with the same name and the same triger conditions - the first will trigger, the other ones never.

 

Coding wise, you missed / misplaced the tilda ~ at the "= ~IF RandomNumLT" (after the IF),

but as I said, I don't understand your code concept.

Link to comment

A couple of problems - first, RandomNum needs a range to work within.

0x4047 RandomNum(I:Range*,I:Value*)

Generates a random number between 1 and Range. Returns true only if the random number equals the 2nd parameter.

 

0x4048 RandomNumGT(I:Range*,I:Value*)

NT As above except returns true only if the random number is greater than the 2nd parameter.

 

0x4049 RandomNumLT(I:Range*,I:Value*)

NT As above except returns true only if the random number is less than the 2nd parameter

 

Second, as Jastey mentioned - the triggers and actions are not quite formed -

 

and third, it looks like you are confusing who says what in what way in CHAIN.

 

Those things are easily fixed through the tutorials and all sorts of helop, but it looks like you are trying to do something even tricker - have randomized responses that sometimes come from Khalid, and sometimes from Jaheira.

 

If I have guessed what you want to do correctly, CHAIN is not a good construct for doing it, in spite of it being a banter between two NPCs, because for some of the time it is just Khalid, not both of them. Instead, you could do something like this:

APPEND BZIKHAL

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS", 6)~ THEN BEGIN flirt7
 SAY ~(Slyszysz cicha melodie. Rozgladasz sie w poszukiwaniu jej zródla i ze zdziwieniem odkrywasz, ze to Khalid nuci pod nosem, przygladajac sie zonie.)~
 IF ~~ THEN DO ~SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS", 7)~ GOTO khalid_flirts_with_jaheira
END

IF ~~ khalid_flirts_with_jaheira
 SAY ~(Nie ma sladu po wadzie wymowy... lapiesz sie na tym, ze zastanawiasz sie, skad ona sie wziela.)~
 IF ~RandomNum(6,6)~ THEN GOTO khalid_one
 IF ~RandomNum(6,5)~ THEN GOTO khalid_two  
 IF ~RandomNum(6,4)~ THEN GOTO khalid_three 
 IF ~RandomNum(6,3)~ THEN EXTERN BJAHEIR jaheria_one	
 IF ~RandomNum(6,2)~ THEN EXTERN BJAHEIR jaheria_two   
 IF ~RandomNum(6,1)~ THEN EXTERN BJAHEIR jaheria_three   
END

IF ~~ khalid_one
 SAY ~(Kiedy dostrzega twoje spojrzenie, Khalid przerywa w pól slowa.)~
 IF ~~ THEN EXIT
END 

IF ~~ khalid_two
 SAY ~(Khalid gwaltownie milknie. Zastanawiasz sie, co sie stalo, kiedy slyszysz kobiecy smiech.)~
 IF ~~ THEN EXIT
END 

IF ~~ khalid_three
 SAY ~(Khalid gwaltownie milknie - ktos rzucil na niego czar cisza.)~
 IF ~~ THEN EXIT
END 

END

APPEND BJAHEIR

IF ~~ jaheria_one
 SAY ~(Jaheira odwraca lekko glowe, a jej spojrzenie mozna odczytac tylko jako zaproszenie...)~
 IF ~~ THEN EXIT
END 

IF ~~ jaheria_two
 SAY ~(Druidka bezblednie wlacza sie do melodii i przez chwile masz przyjemnosc sluchac calishyckiej piosenki na dwa glosy. Nie rozumiesz slów, ale to ci nie przeszkadza.)~
 IF ~~ THEN EXIT
END

IF ~~ jaheria_three
 SAY ~(Jaheira usmiecha sie lekko, najwyrazniej z ta piosenka wiaza sie jakies wspomnienia...)~
 IF ~~ THEN EXIT
END

END

 

As long as you understand that in BG2, () denotes actions, and descriptions, not actual speaking.

Link to comment
Thank you so very much. One of my testers has promised to fix it, so once I get hold of the fixed version, I'll compare it with your suggestions and I'll have a good idea of how to proceed...

 

Right, so that fix worked... and then we added timers... and then it mostly worked... and then we added music... and then it stopped working.

So the flirts are the biggest source of annoyance right now. I've got another fix underway...

Link to comment
Thank you so very much. One of my testers has promised to fix it, so once I get hold of the fixed version, I'll compare it with your suggestions and I'll have a good idea of how to proceed...

 

Right, so that fix worked... and then we added timers... and then it mostly worked... and then we added music... and then it stopped working.

So the flirts are the biggest source of annoyance right now. I've got another fix underway...

 

...And that another fix isn't working either. I thought it was a conflict of some sort with Ajantis, but no, it isn't... I'm contemplating going back mostly to some previous version of the script... Major annoyance, those flirts...

Link to comment
I thought it was a conflict of some sort with Ajantis, but no, it isn't...
Interesting idea, considering you posted dialogue of your mod NPC the Ajantis mod defnitely doesn't make anything with.

Anyway, if you want help please post code - the script to trigger the dialogues as well as the .d, preferably.

Link to comment
I thought it was a conflict of some sort with Ajantis, but no, it isn't...
Interesting idea, considering you posted dialogue of your mod NPC the Ajantis mod defnitely doesn't make anything with.

Anyway, if you want help please post code - the script to trigger the dialogues as well as the .d, preferably.

 

The relevant dialogue excerpted from ZIKHALJ.d (in Polish):

//LoveTalks z Jaheirą

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 2) AreaType(CITY)~ THEN ZIKHALJ jacit

~Jakże niedaleko stąd do Omszałego Kamienia... Czy nie chciałabyś kiedyś t-tam wrócić?~

== JAHEIRAJ

~Po co? Moją rodzinę wymordowano tyle lat temu. Nie zostały mi nawet wspomnienia. Na cóż mi rozdrapywać stare rany?~

== ZIKHALJ

~Nie chciałabyś zobaczyć znów s-swojego domu? Służących, którzy pamiętają twoich rodziców? Podziękować kobiecie, która cię uratowała?~

== JAHEIRAJ

~Wszystko przemija, Khalidzie. Nie tylko ja straciłam krewnych, nie jestem pierwsza ani ostatnia w takiej sytuacji...~

=~Kobieta ta najpewniej też już nie żyje. Nie odwrócisz biegu czasu, jest on częścią natury.~

=~Nie. Nie mam czego szukać w tym mieście.~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 4) Dead("PLOYER") ~THEN ZIKHALJ japlo

~Czy p-pamiętasz, kiedy się spotkaliśmy, J-Jaheiro? W jakich okolicznościach?~

== JAHEIRAJ

~Oczywiście. Jak mogłabym zapomnieć?~

=~Przybyłam do Memnonu jako Harfiarka, aby ostrzec twojego ojca... przed grożącym mu niebezpieczeństwem.~

== ZIKHALJ

~Ojciec b-był... dumny. N-nie posłuchał twoich słÃ³w.~

== JAHEIRAJ

~Nie, Kasim nie zrobił tego. Zignorował moje wiadomości, odrzucił ofertę pomocy.~

=~Pamiętasz? Spędziłeś ze mną dzień, podziwiając driadę, o której istnieniu nawet nie wiedziałeś...~

== ZIKHALJ

~Jakbym m-mógł zapomnieć? W-wiesz, c-co znalazłem następnego ranka-~

== JAHEIRAJ

~Wiem...~

== ZIKHALJ

~P-Powiedziałaś mi, że P-Ployer maczał w tym palce... Najbliższy współpracownik ojca. Achmed miał iść do niego na dalsze nauki-~

=~A Ployer go zabił! Z-zabił mojego brata... i wszystkich innych!~

=~Nienawidzę Złodziei Cienia...~

== JAHEIRAJ

~Khalid... Twój ojciec zaufał niewłaściwym ludziom.~

=~Nic nie odwróci biegu czasu i nie zabliźni ran, jakie pozostawia strata najbliższych.~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 6) ~THEN JAHEIRAJ jagorion

~Czy zastanawiałeś się kiedyś nad odejściem od obietnicy złożonej Gorionowi? <CHARNAME> i Imoen nie są już dziećmi...~

== ZIKHALJ

~Był naszym przyjacielem. S-Sądziłem, że masz w zwyczaju dotrzymywać słowa...~

== JAHEIRAJ

~Nie myślisz, że czas już pójść własną drogą? Nie być związanym tą obietnicą?~

== ZIKHALJ

~Gorion chciałby...~

== JAHEIRAJ

~Do diabła! Przestań! Gorion nie żyje!~

= ~Nigdy nie zastanawiałeś się nad *swoim* własnym życiem?! Nad *moim*? Nad *naszym*?!...~

== ZIKHALJ

~J-Jaheiro...~

== JAHEIRAJ

~Milcz! A potem zacznij wreszcie sterować swoim życiem zamiast polegać na innych! Polegałeś na ojcu, na Gorionie - oni nie żyją!~

== ZIKHALJ

~A na tobie? Czy na t-tobie też mam przestać polegać?~

== JAHEIRAJ

~Ja... Ja nie to miałam na myśli... Khalid!~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 8) ~THEN JAHEIRAJ japrzepr

~Przepraszam... Chyba zanadto cię uraziłam moimi słowami ostatnio. Ale w dalszym ciągu uważam, że powinieneś oderwać się od przeszłości - i od pamięci Goriona.~

== ZIKHALJ

~R-rozumiem. Co jednak zrobisz, kiedy za jakieś stulecie przyjdzie mi odejść do boskich krain? Cz-czy mnie też będziesz chciała zapomnieć?~

== JAHEIRAJ

~...~

= ~Nie mów o śmierci, proszę... Wielu zginęło za słuszną sprawę, ale smutek pozostaje.~

== ZIKHALJ

~Czy sama nie twierdzisz, że śmierc jest częścią n-natury?~

== JAHEIRAJ

~Khalidzie, proszę... Nie wiem, czy potrafiłabym żyć bez ciebie...~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 10) ~THEN ZIKHALJ jaslub

~To d-dla ciebie. (podaje Jaheirze wiązankę kwiatów)~

== JAHEIRAJ

~Dziękuję.~

== ZIKHALJ

~Pamiętasz nasz ślub?~

== JAHEIRAJ

~Oczywiście. Do dziś uważam, że nie można było zrobić tego lepiej.~

== ZIKHALJ

~Nie licząc pewnych... b-barbarzyńskich... zwyczajów.~

== JAHEIRAJ

~To *nie* jest barbarzyński zwy-... Och. Masz na myśli to, jak Gorion chciał zabawić się naszym kosztem?~

== ZIKHALJ

~T-Tak. A o czym myślałaś?~

== JAHEIRAJ

~...~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 12) ~THEN JAHEIRAJ jamatka

~Czy zdarza ci się tęsknić za rodziną? Zastanawiać się, jak by potoczyło się twoje życie, gdyby Kasim nie zginął?~

== ZIKHALJ

~Cz-czasami. Żal mi nie tyle ojca, ile matki.~

= ~Ale z drugiej strony... m-moglibyśmy się wtedy nigdy nie spotkać...~

== JAHEIRAJ

~Sądziłabym, że byłeś bardziej przywiązany do ojca. W końcu w Calimshanie płeć ma ogromne znaczenie...~

== ZIKHALJ

~N-Nikt nie wie o tym l-lepiej, niż Calishyta... (uśmiecha się smutno)~

= ~Najszczęśliwsze dni p-przeżyłem pod opieką matki, w przydomowym ogrodzie. P-Pozostali domownicy rzadko tam zaglądali. Ojciec pozostawiał wychowanie dzieci kobietom.~

= ~Odnosiłem wrażenie, że m-moja obecność uszczęśliwiała matkę b-bardziej od czegokolwiek innego - jej twarz rozjaśniała się tylko na mój widok.~

== JAHEIRAJ

~Nie jestem zaskoczona. Nawet zamknięta w złotej klatce, musiała odczuwać brak wolności.~

== ZIKHALJ

~Matka opowiadała mi często o dalekich k-krainach... o pięknych m-miastach elfów... o ich magii i niezwykłych osiągnięciach. Brzmiało to dla mnie jak bajki.~

= ~K-Kiedy matka... odeszła, zagłębiłem się w lekturze wszystkich książek traktujących o elfach, jakie tylko mogłem znaleźć. Ten zwyczaj nie został... m-mile przyjęty przez mojego ojca.~

== JAHEIRAJ

~Czy Kasima w ogóle nie obchodziła śmierć twojej matki? Czy nie znał kultury kobiety, która była matką jego syna?~

== ZIKHALJ

~Wątpię, czy ojciec w ogóle zauważał, jak bardzo k-kultura Pięknego Ludu różni się od kultury Calimshanu. P-Pewnie był to dla niego tylko "powiew egzotyki".~

== JAHEIRAJ

~To okrutne, tak dalece sprowadzić twoją matkę do roli trofeum...~

== ZIKHALJ

~Cz-czasem sobie m-myślę... że gdyby była bardziej do ciebie podobna, ojcu nie udałoby się tego dokonać...~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 14) PartyRested() ~THEN ZIKHALJ jasen

~Nie! Nie odchodź! Mamo...!~

== JAHEIRAJ

~Khalid, obudź się! To tylko sen...~

== ZIKHALJ

~J-Jaheira...? S-Sądziłem, że...~

== JAHEIRAJ

~Spodziewałeś się zobaczyć matkę?

== ZIKHALJ

~(kiwa głową)~

== JAHEIRAJ

~Niektórzy wierzą, że sny mają wielkie znaczenie. Czy tak samo podchodzą do tej kwestii Calishyci?~

== ZIKHALJ

~Osobiście nigdy w to nie wierzyłem... ale t-teraz chyba zmienię zdanie.~

= ~To nie jest pierwszy raz, kiedy w-widzę ją w swoich snach. Za k-każdym razem wydaje się ostrzegać mnie p-przed niebezpieczeństwem.~

= ~Wiele razy ją widziałem, odkąd z-zaczęliśmy podróż z dzieckiem Goriona.~

== JAHEIRAJ

~Chciałabym mieć takie ostrzegawcze sny... a zamiast tego widzę śmierć- śmierć Goriona.~

== ZIKHALJ

~Zazdroszczę elfom ich transu. Nie dręczą ich wizje "co by było gdyby"...~

EXIT

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 16)~ THEN JAHEIRAJ jawidmo

~Ciekawi mnie, jak miała na imię twoja matka... Chyba nigdy mi tego nie powiedziałeś.~

== ZIKHALJ

~Wołali j-ją Amaryllia.~

== JAHEIRAJ

~Była to tylko zbieżność imion? Nie sądzę...~

== ZIKHALJ

~C-Co masz na myśli? Mama t-twierdziła, że to od rudych włosów...~

== JAHEIRAJ

~I miała rację.~

== ZIKHALJ

~Czy wierzysz w widma, J-Jaheiro?~

== JAHEIRAJ

~Co...? Widma? Nie tylko wierzę, widziałam kilka na własne oczy. Czemu pytasz?~

== ZIKHALJ

~Cz-czasem wydaje mi się, że cz-czuję jej obecność... zapach jej perfum... słyszę jej głos...~

== JAHEIRAJ

~Khalidzie, czy ty przypadkiem nie jesteś chory?...~

= ~(przykłada mu rękę do czoła) Nie, chyba nie masz gorączki. Ale ta twoja ostatnia obsesja nie może być zdrowa.~

== ZIKHALJ

~Ale-~

== JAHEIRAJ

~Na następnym postoju zadbam o to, żebyś dobrze zjadł i porządnie odpoczął.~

EXIT

 

 

CHAIN

IF ~InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraTalk","LOCALS", 20) AreaCheck("AR2800")~THEN ZIKHALJ jasuld

~S-Suldanessellar...! S-Słyszałem opowieści o Łabędziej Dolinie, ale nie dorównują one prawdzie!~

= ~Jaheiro, czy kiedykolwiek wcześniej byłaś tutaj?~

== JAHEIRAJ

~Nie. Miasto chroni coś więcej, niż tylko harmonia z naturą.~

== ZIKHALJ

~C-Coś więcej...? Lampion Rhynn - Myth Rhynn -~

= ~J-Jaheiro! Nie sądzisz chyba, że to *mythal*?!~

== JAHEIRAJ

~Widzę, że rozwiązałeś zagadkę... po raz kolejny dowodzisz bystrości swego umysłu.~

== ZIKHALJ

~Poznałaś może kiedyś elfich mieszkańców Wealdath?~

== JAHEIRAJ

~Nie. Aż do niedawna, elfy te kryły się przed ludźmi. Mają ku temu aż za wiele powodów. Klany Suldusk i Elmanesse zjednoczyły się tak naprawdę zaledwie pięć lat temu, w Roku Fali.~

EXIT

 

//Flirty z Jaheirą

//Oryginalny flirt z BG1

CHAIN

IF ~RandomNum(2,1) InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",2) ~THEN JAHEIRAJ flirt0.1

~Khalidzie, mój drogi, trzeba by marynarza, by rozwiązał węzeł, jaki splątano na tym języku...~ [JAHER27]

== ZIKHALJ

~Proszę J-Jaheiro, nie musisz być t-tak...~ [KHALD27]

== JAHEIRAJ

~Nieznośna?~ [JAHER28]

== ZIKHALJ

~Tak, to właśnie to!~ [KHALD28]

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(2,2) InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",2) ~THEN JAHEIRAJ flirt0.2

~Khalidzie, mój drogi, trzeba by marynarza, by rozwiązał węzeł, jaki splątano na tym języku...~ [JAHER27]

== ZIKHALJ

~Proszę J-Jaheiro, nie musisz być t-tak...~ [KHALD27]

== JAHEIRAJ

~Piękna?~ [JAHER29]

== ZIKHALJ

~Ta... nie, zostań piękną. Na przekór samej sobie.~ [KHALD29]

EXIT

 

//Moje flirty

CHAIN

IF ~RandomNum(2,1) InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",4) ~THEN JAHEIRAJ flirt1.1

~(Półelfka podchodzi nagle bliżej Khalida, a na jej twarzy błąka się mały uśmiech.)~

== ZIKHALJ

~(Podnosi wzrok i rumieni się lekko, zaskoczony.)~

== JAHEIRAJ

~(Podniosi dłoń do twarzy Khalida, a po chwili sięga palcami pod krawędź hełmu i wyciąga spod niej kosmyk rudych włosów.)~

= ~(Kobieta skupia na nim wzrok na długą chwilę, a potem wraca do marszu.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(2,2)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",4) ~THEN JAHEIRAJ flirt1.2

~(Półelfka podchodzi nagle bliżej Khalida, a na jej twarzy błąka się mały uśmiech.)~

== ZIKHALJ

~(Podnosi wzrok i rumieni się lekko, zaskoczony.)~

== JAHEIRAJ

~(Podniosi dłoń do twarzy Khalida, a potem ściąga mu hełm jednym zdecydowanym ruchem i przeczesuje palcami jego rude włosy.)~

= ~Musiałam znowu zobaczyć ten płomień... Dlaczego go kryjesz...?~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,1)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",6) ~THEN ZIKHALJ flirt2.1

~(Staje za plecami Jaheiry i zaczyna rozplatać jej warkocze.)~

== JAHEIRAJ

~(Odwraca się gwałtownie, a przekleństwo zamiera jej na ustach, kiedy rozpoznaje męża)~

=

~(Rozluźnia się powoli. Khalid bawi się jednym z kosmyków. Odchodzi po chwili)~

== ZIKHALJ

~Nie splataj ich z powrotem, kochanie.~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,2)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",6) ~THEN ZIKHALJ flirt2.2

~(Staje za plecami Jaheiry i zaczyna rozplatać jej warkocze.)~

== JAHEIRAJ

~(Wydaje ci się, że nic nie zauważyła, ale po chwili na jej twarzy pojawia się tajemniczy uśmiech.)~

= ~(Potrząsa głową, demonstrując kasztanowe loki wszystkim dookoła.)~

== ZIKHALJ

~(Dostrzegasz uśmiech na twarzy Khalida...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,3)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",6) ~THEN ZIKHALJ flirt2.3

~(Staje za plecami Jaheiry i zaczyna rozplatać jej warkocze.)~

== JAHEIRAJ

~(Odwraca się gwałtownie, a przekleństwo zamiera jej na ustach, kiedy rozpoznaje męża)~

== ZIKHALJ

~(Dłonie Khalida nikną pod kurtyną ciemnych włosów.)~

== JAHEIRAJ

~(Jaheira wzdycha głęboko i przymyka oczy. Chwilę później jednak strząsa dłonie z ramion i rusza w dalszą drogę.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(4,4)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",8) ~THEN JAHEIRAJ flirt3.1

~(Jaheira stoi, jak zwykle, obok męża. Kiedy się jednak bliżej przyglądasz, czujesz się lekko zakłopotany.)~

=

~(Jaheira trzyma ręce na ramionach Khalida i przytula się do niego.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(4,1)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",8) ~THEN JAHEIRAJ flirt3.2

~(Jaheira stoi, jak zwykle, obok męża. Kiedy się jednak bliżej przyglądasz, czujesz się lekko zakłopotany.)~

=

~(Jaheira szepcze coś do ucha męża. Wydaje ci się, że dostrzegasz na jego policzkach rumieniec.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(4,2)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",8) ~THEN JAHEIRAJ flirt3.3

~(Jaheira stoi, jak zwykle, obok męża. Kiedy się jednak bliżej przyglądasz, czujesz się lekko zakłopotany.)~

=

~(Jaheira szepcze coś do ucha męża przez dłuższą chwilę. Zauważasz na policzkach Khalida rosnący z każdą chwilą rumieniec. Wolisz się nie zastanawiać, o co chodzi...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(4,3)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",8) ~THEN JAHEIRAJ flirt3.4

~(Jaheira stoi, jak zwykle, obok męża. Kiedy się jednak bliżej przyglądasz, czujesz się lekko zakłopotany.)~

=

~(Jaheira i Khalid trzymają się za ręce. Wolna dłoń półelfa spoczywa jednak na rękojeści miecza, burząc trochę iluzję spokoju...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,1)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",10) ~THEN JAHEIRAJ flirt4.1

~(Półelfka poprawia płaszcz na ramionach męża i strząsa z niego jakieś pyłki. Frustruje ją fakt, że niektóre są uparte i nie chcą zejść.)~

== ZIKHALJ

~(Mężczyzna obserwuje spokojnie jej poczynania, a w końcu łapie ją za nadgarstek i mówi coś niskim głosem.)~

== JAHEIRAJ

~(Druidka rumieni się i przytula się mocniej do niego... na krótką chwilę.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,2)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",10) ~THEN JAHEIRAJ flirt4.2

~(Półelfka poprawia płaszcz na ramionach męża i strząsa z niego jakieś pyłki. Frustruje ją fakt, że niektóre są uparte i nie chcą zejść.)~

== ZIKHALJ

~(Mężczyzna obserwuje spokojnie jej poczynania, a w końcu łapie ją za nadgarstek i mówi coś niskim głosem.)~

== JAHEIRAJ

~(Mruczy pod nosem przekleństwo, a potem jeszcze kilka słÃ³w. Płaszcz Khalida jest znowu czysty.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,3)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",10) ~THEN JAHEIRAJ flirt4.3

~(Półelfka poprawia płaszcz na ramionach męża i strząsa z niego jakieś pyłki. Frustruje ją fakt, że niektóre są uparte i nie chcą zejść.)~

== ZIKHALJ

~(Mężczyzna obserwuje spokojnie jej poczynania, a w końcu łapie ją za nadgarstek i mówi coś niskim głosem.)~

== JAHEIRAJ

~(Obraża się i odchodzi. Kątem oka widzisz, jak Khalid z nieszczęśliwą miną usiłuje dokończyć to, co ona zaczęła.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(2,1)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",12) !AreaType(CITY) ~THEN JAHEIRAJ flirt5.1

~(Khalid i Jaheira stoją plecy w plecy, gotowi do dalszej walki. Kiedy żadni wrogowie się nie pojawiają, kobieta odwraca się i kładzie dłoń na jego ramieniu.)~

== ZIKHALJ

~(Khalid się rozluźnia i przymyka powieki na ułamek sekundy.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(2,2)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",12) !AreaType(CITY) ~THEN JAHEIRAJ flirt5.2

~(Khalid i Jaheira stoją plecy w plecy, gotowi do dalszej walki. Kiedy żadni wrogowie się nie pojawiają, kobieta odwraca się i kładzie dłoń na jego ramieniu.)~

== ZIKHALJ

~(Mężczyzna pozwala, by Jaheira go objęła, i rozluźnia się w uścisku.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,3)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",14) ~THEN JAHEIRAJ flirt6.1

~(Rozglądasz się, ale dostrzegasz tylko znikające wśród drzew sylwetki. Błądzisz trochę, próbując dostrzec, gdzie się znaleźli.)~

=

~(Khalid i Jaheira leżą na trawie, rozkoszując się dotykiem promieni słonecznych. Na twój widok podnoszą się powoli.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,2)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",14) ~THEN JAHEIRAJ flirt6.2

~(Rozglądasz się, ale dostrzegasz tylko znikające wśród drzew sylwetki. Błądzisz trochę, próbując dostrzec, gdzie się znaleźli.)~

=

~(Jaheira klęczy w trawie, a w jej włosach tańczą słoneczne błyski. Sądząc po spojrzeniu Khalida, nie tylko ciebie zachwyca ta gra świateł.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(3,1)InParty("ZIKhalid") !StateCheck("ZIKhalid",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",14) ~THEN JAHEIRAJ flirt6.3

~(Rozglądasz się, ale dostrzegasz tylko znikające wśród drzew sylwetki. Błądzisz trochę, próbując dostrzec, gdzie się znaleźli.)~

=

~(Słyszysz radosny śmiech. Khalid uplótł wianek i uparcie próbuje umieścić go na głowie żony. Przed chwilą mu się udało. Zaskakuje cię, że jego śmiech jest tak dżwięczny...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,1)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16) ~THEN ZIKHALJ flirt7.1

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

= ~(Kiedy dostrzega twoje spojrzenie, Khalid przerywa w pół słowa.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,2)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16) ~THEN ZIKHALJ flirt7.2

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

= ~(Khalid gwałtownie milknie. Zastanawiasz się, co się stało, kiedy słyszysz kobiecy śmiech.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,3)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16) ~THEN ZIKHALJ flirt7.3

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

=~(Khalid gwałtownie milknie - ktoś rzucił na niego czar cisza.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,4)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16) ~THEN ZIKHALJ flirt7.4

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

== JAHEIRAJ ~(Jaheira odwraca lekko głowę, a jej spojrzenie można odczytać tylko jako zaproszenie...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,5)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16)~THEN ZIKHALJ flirt7.5

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

== JAHEIRAJ ~(Druidka bezbłędnie włącza się do melodii i przez chwilę masz przyjemność słuchać calishyckiej piosenki na dwa głosy. Nie rozumiesz słÃ³w, ale to ci nie przeszkadza.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,6)InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA",CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16)~THEN ZIKHALJ flirt7.6

~(Słyszysz cichą melodię. Rozglądasz się w poszukiwaniu jej źródła i ze zdziwieniem odkrywasz, że to Khalid nuci pod nosem, przyglądając się żonie.)~

= ~(Nie ma śladu po wadzie wymowy... łapiesz się na tym, że zastanawiasz się, skąd ona się wzięła.)~

== JAHEIRAJ ~(Jaheira uśmiecha się lekko, najwyraźniej z tą piosenką wiążą się jakieś wspomnienia...)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(2,1) InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA", CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt", "LOCALS",18) ~THEN ZIKHALJ flirt8.1

~(Khalid przypatruje się z fascynacją dłoni Jaheiry w swojej.)~

= ~(Zauważywszy twoje spojrzenie, szybko puszcza jej rękę.)~

EXIT

 

CHAIN

IF ~RandomNum(2,2) InParty("JAHEIRA") !StateCheck("JAHEIRA", CD_STATE_NOTVALID) Global("JaheiraFlirt", "LOCALS",18) ~THEN ZIKHALJ flirt8.2

~(Khalid przypatruje się z fascynacją dłoni Jaheiry w swojej.)~

= ~(Zauważasz, że ma skórę o ton czy dwa ciemniejszą od Jaheiry. Ma także więcej odcisków, prawdopodobnie od miecza.)~

EXIT

 

Script (entire ZIKHAL.baf):

//Setting starting values for banters with Jaheira

 

IF

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

Global("JaheiraTalk","LOCALS",0)

THEN

RESPONSE #100

RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",1800)

RealSetGlobalTimer("JaheiraFlirtTime","GLOBAL",1200)

SetGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",1)

SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

END

 

//Romance Timer

 

IF

AreaType(CITY)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraTalkTime","GLOBAL")

Global("JaheiraTalk","LOCALS",1)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("POPOST")

WAIT(1)

Interact("JAHEIRA")

END

 

//Fire Romance Talk

 

IF

Dead("Ployer")

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraTalkTime","GLOBAL")

Global("JaheiraTalk","LOCALS",3)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("POPOST")

WAIT(1)

StartDialogueNoSet("JAHEIRA")

END

 

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraTalkTime","GLOBAL")

OR(2)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",5)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",7)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("POPOST")

WAIT(1)

ActionOverride("Jaheira",StartDialogueNoSet("Zikhalid"))

END

 

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraTalkTime","GLOBAL")

Global("JaheiraTalk","LOCALS",9)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("POPOST")

WAIT(1)

StartDialogueNoSet("JAHEIRA")

END

 

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraTalkTime","GLOBAL")

OR(5)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",2)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",4)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",6)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",8)

Global("JaheiraTalk","LOCALS",10)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",1)

RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",1800) //30 minut

END

 

IF

AreaCheck("AR2800")

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

Global("JaheiraTalk","LOCALS",11)

THEN

RESPONSE #100

SetGlobal("JaheiraTalk","LOCALS",20)

PlaySong(0)

PlaySound("POPOST")

WAIT(1)

StartDialogueNoSet("JAHEIRA")

END

 

//Fire Flirts

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraFlirtTime","GLOBAL")

OR(3)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",5)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",15)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",17)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("Ibelin")

WAIT(1)

StartDialogueNoSet("JAHEIRA")

END

 

IF

!AreaType(CITY)

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraFlirtTime","GLOBAL")

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",11)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("Ibelin")

WAIT(1)

ActionOverride("JAHEIRA",StartDialogueNoSet("ZIKhalid"))

END

 

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraFlirtTime","GLOBAL")

OR(5)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",3)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",7)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",9)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",13)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

PlaySong(0)

PlaySound("Ibelin")

WAIT(1)

ActionOverride("JAHEIRA",StartDialogueNoSet("ZIKhalid"))

END

 

//Timer Flirts

 

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraFlirtTime","GLOBAL")

OR(8)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",2)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",4)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",6)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",8)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",10)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",12)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",14)

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",16)

THEN

RESPONSE #100

IncrementGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

RealSetGlobalTimer("JaheiraFlirtTime","GLOBAL",1200) //20 minut

END

 

IF

!AreaType(Dungeon)

CombatCounter(0)

InParty(Myself)

InParty("JAHEIRA")

See("JAHEIRA")

RealGlobalTimerExpired("JaheiraFlirtTime","GLOBAL")

Global("JaheiraFlirt","LOCALS",18)

THEN

RESPONSE #100

SetGlobal("JaheiraFlirt","LOCALS",1)

RealSetGlobalTimer("JaheiraFlirtTime","GLOBAL",1200) //20 minut

END

 

(Three latest lovetalks were just typed in and so they don't have relevant script.)

 

---------------------------

It ought to work (I checked IEP Banters as an example) but it doesn't.

My testers and I have tried to get banters and flirts to work at least four times. They only worked once, but that was before we decided to redo the way flirts work (it was RandomNum in the first drafts and thus you could get the same flirt many times in a row, if you were unlucky).... They do try to drive us mad.

 

As for why I thought it was Ajantis - I got

RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",C#AJROM_TIMER)
in the script after installing (I looked using NearInfinity) so... I uninstalled Ajantis, and still it doesn't work. Now it's something related to IEP's setting of banter speed, so it shouldn't hurt.

 

There's ToB part in the works too, but it doesn't work either, as we want to squash the bug in the SoA part and then make the ToB part work in the same way.

Link to comment

First off, I think this will not work the way you intend:

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,5)

 

 

I think you need to move that down, the way I posted earlier, to a secondary position. Unlike traditional stuff wwhere you put things within the same block, what you do by creating this structure in CHAIN is create a successive list of improbable occurrences. I think the engine checks each condition for firing a banter independently - it is entirely possible that RandomNum() in this case is completely missed. In other words, I think it may it cycle through the available banters, and roll a d6 every time it sees a new entry.... whereas "within the same state" is "use the same roll". I could be wrong, but it appears that way from my testing via dialog. Using RandomNum() at the beginning or end of a CHAIN is asking for trouble.

 

In this construction, the "roll for random number" is applied correctly:

 

(link to old post - http://forums.gibberlings3.net/index.php?s...st&p=184026 )

 

Also, recheck targets for StartDialogNoSet().

Link to comment
First off, I think this will not work the way you intend:

 

CHAIN

IF ~RandomNum(6,5)

 

 

I think you need to move that down, the way I posted earlier, to a secondary position. Unlike traditional stuff wwhere you put things within the same block, what you do by creating this structure in CHAIN is create a successive list of improbable occurrences. I think the engine checks each condition for firing a banter independently - it is entirely possible that RandomNum() in this case is completely missed. In other words, I think it may it cycle through the available banters, and roll a d6 every time it sees a new entry.... whereas "within the same state" is "use the same roll". I could be wrong, but it appears that way from my testing via dialog. Using RandomNum() at the beginning or end of a CHAIN is asking for trouble.

 

In this construction, the "roll for random number" is applied correctly:

 

(link to old post - http://forums.gibberlings3.net/index.php?s...st&p=184026 )

 

Also, recheck targets for StartDialogNoSet().

 

Thanks.

I'll put the romance stuff into another file, so that I don't have to scroll past all those interjections and then I'll try to fix it using your suggestions. I'm going to tell you if it works.

Link to comment
Guest jastey*
As for why I thought it was Ajantis - I got
RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",C#AJROM_TIMER)
in the script after installing (I looked using NearInfinity) so... I uninstalled Ajantis, and still it doesn't work.
That's indeed strange. The C#AJROM_TIMER is added as entry to the timer.ids (so timer speed between lovetalks can be changed easily, taken from BG1NPC mod). How itcomes from there into your mod is a good question. What is the timer in your script before the installation? Did you install Ajantis before or after your mod?

 

And, if there is still the C#AJROM_TIMER in your script after deinstalling Ajantis, could it be that there is no more entry for it, so your scripts don't fire at all because no timer runs?

 

Maybe someone with more knowledge of the ids files can explain what happened here..

Link to comment
As for why I thought it was Ajantis - I got
RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",C#AJROM_TIMER)
in the script after installing (I looked using NearInfinity) so... I uninstalled Ajantis, and still it doesn't work.
That's indeed strange. The C#AJROM_TIMER is added as entry to the timer.ids (so timer speed between lovetalks can be changed easily, taken from BG1NPC mod). How itcomes from there into your mod is a good question. What is the timer in your script before the installation? Did you install Ajantis before or after your mod?

 

And, if there is still the C#AJROM_TIMER in your script after deinstalling Ajantis, could it be that there is no more entry for it, so your scripts don't fire at all because no timer runs?

 

Maybe someone with more knowledge of the ids files can explain what happened here..

 

The timer was (and is) 1800 (30 mins).

Ajantis was installed before (and Banter Pack was installed before too).

Now - no Ajantis, no C#AJROM_TIMER, but IEP Banter Pack installed - the line is:

RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",I#BANTER_TIMER)

Weirdness.

 

---------------------------

I redid the flirts (dialogue and script) according to your advice, and so far I've had the first banter fire. That's good (I didn't check the others, but if the first fires, the others almost certainly will). Bad news is that the flirts don't fire, but I'll try to test it some more tomorrow.

And yes, I split the romance and flirts into separate files, as it made for easier typo-hunting...

Link to comment
The timer was (and is) 1800 (30 mins).

Ajantis was installed before (and Banter Pack was installed before too).

Now - no Ajantis, no C#AJROM_TIMER, but IEP Banter Pack installed - the line is:

RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",I#BANTER_TIMER)

Weirdness.

Ah, but then it makes sense to me - somehow, as long as there is a valid timer with that name in the ids it should work as intended. I assume the I#BANTER_TIMER was 1800 at that time.

 

But it's still weird - what happens if you reinstall the banter timer and set it to something different? Then the dialogues of your mod have the changed timer, too, although you didn't mean to change it?

Is this a WeiDU thing? *scratches head*

Link to comment

Nothing will happen. BCS has the value (1800) stored in, not the IDS entry. The latter is only used when compiling/decompiling. If the ~1800 I#BANTER_TIMER~ is changed to ~1234 I#BANTER_TIMER~ in GTIMES.IDS then decompiled BAF will yield ~RealSetGlobalTimer("JaheiraTalkTime","GLOBAL",1800)~.

Link to comment

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...